Wielkie świętowanie!

Opublikowano: 2026-05-08 20:27, Numer artykułu: 113492 , Autor: A.Bulińska

W naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły - Dzień Patrona czyli Unii Europejskiej. Był to dzień pełen dobrej zabawy i wspólnego świętowania.

Uroczystości rozpoczęły się od apelu szkolnego. Ważnym i symbolicznym momentem było przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klas ósmych młodszym koleżankom i kolegom. Podczas apelu wręczono również „Syriusze” – nagrody dla uczniów wyróżniających się osiągnięciami, zaangażowaniem oraz wzorową postawą.

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn szkolny. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych stacjach zadaniowych przygotowanych przez nauczycieli. Mogli sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej, rozwiązywać zadania związane z europejskimi bajkami oraz ortografią dotyczącą UE. Nie zabrakło także zadań z tematyki zdrowotnej w punkcie pierwszej pomocy.

Oczywiście były również konkurencje związane z aktywnością sportową. Klasy mierzyły się w konkurencjach takich jak plank czy kręconka. Na uczniów czekały także tradycyjne krzyżówki oraz interaktywne zadania edukacyjne.

Cała społeczność szkolna mogła również spróbować przepysznych lodów. 

Natomiast na korytarzach i przy klasach pojawiły się dekoracje związane z państwami UE - girlandy z flag oraz plakaty przybliżające wiedzę o członkach UE. Starsze klasy przyhotowały również informacje o tym, co daje nam UE oraz jak możemy poradzić sobie z problemami, które dotykają Europę. 

Na parterze przygotowano wystawę Syriuszy - maskotek UE, które zostały wykonane przez klasy w formie przestrzennej. Pomysłowość uczniów nie zna granic!

To było wspaniałe święto pełne integracji, współpracy i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!