Sukces literacki
Konkurs Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia organizowany jest od 2004 r. Przez 17 lat miał zasięg miejski, lecz od roku 2022 został rozszerzony na powiat bydgoski, ponieważ I etap przeprowadzany jest w formie elektronicznej.
W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z powieściami Katarzyny Ryrych: „Chuligania” i „Król”, które poruszają problematykę bliską młodzieży. Nastepnie podchodzili do testu znajomości treści tych lektur. Zespoły, które uzyskały 80% punktów przeszły do etapu powiatowego, w którym uczniowie mieli stworzyć ilustrowane opowiadanie, w którym bohaterowie – dorośli oraz dzieci – doświadczają różnego typu problemów życiowych, np. rodzinnych, zdrowotnych, związanych z dojrzewaniem i akceptacją siebie oraz rówieśników. Pomimo tych trudności znajdą oni porozumienie, zbudują relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i otwartości.
Dwie uczennice z klasy 8a: Wiktoria i Liwia, znalazły się w gronie laureatów i zdobyły trzecie miejsce w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.