Festiwal różnorodności

Opublikowano: 2026-06-14 18:48, Numer artykułu: 115209 , Autor: A.Bulińska
12 czerwca uczniowie  z klasy 5a i 7b wybrali się do SP 61, gdzie na szkolnym boisku odbywały się zabawy, konkursy, występy artystyczne. Była to impreza w ramach działań Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, a motywem przewodnim tegorocznej edycji były planety.
Chłopcy z klasy 5a wzięli udział w grze "Kody nie z tej Ziemii" i zdobyli I miejsce, pokonując dziewięć drużyn.
Podczas festiwalu wręczono nagrody za konkurs "Endorfina Show", w którym dziewczynki z 5a pięknie zatańczyły.
Rozstrzygnięto także konkurs literacki organizowany w ramach kampanii społecznej "Dzieciństwo bez przemocy". Uczennica klasy 7b zdobyła I miejsce w tym konkursie, napisała wzruszający, pełen miłości list do swojej mamy. 
Festiwal kolejny raz pokazał, że mimo tego iż bardzo się różnimy, wszyscy możemy się razem świetnie bawić.